MEDİKAL CİLT BAKIMI

MEDİKAL CİLT BAKIMI

MEDİKAL CİLT BAKIMI
İklimsel faktörler, yanlış beslenme, UV ışınları, stres gibi dış faktörlerden sürekli olarak etkilenen cildimizin medikal bir bakıma ihtiyacı vardır. Zamanla yıpranan cildimiz için en önemli safha doğru ve etkili bir temizliktir. Hücrelere zarar vermeden derinlemesine temizlik yapılırken cildin aynı zamanda beslenerek sağlıklı ve güzel bir görünüme ulaşması amaçlanır.
Bu nedenle kişinin cilt tipine ve yaşına göre seçilen özel içerikli bakım kitleri kullanılır. Bu bakım kitlerinin içeriğinde üç temel aktif madde bulunur. Bunlar hyalüronik asit, seramid ve mikromoleküler platin iyonudur.
5 nm kadar küçültülmüş hyaluronik asit molekülü cilde üst seviyede tutunma sağlayarak cildi neme doyurur  ve cilt yapısını destekleyici bir rol oynarak anti aging bir mekanizma oluşturur. Cilt altına penetre olan hyaluronik asit molekülü hücreler arası iletişimde görev alarak yenileyici aktivite hızlanır. Ciltte bir detoksifikasyon başlar. antioksidan faliyetler başlar.Biostimulasyon ve bağışıklık düzenleyici etkiler başlar. Vitronektin ve büyüme faktörleri için taşıyıcı bir görev üstlenir. Bu sayede cilt hem içten hem dıştan nemlenir.
Fibroblastlara ulaşarak kollajen üretimini stimüle eder.  Hücreler arası ileti sisteminde görev alarak rejeneratif aktiviteyi hızlandırır.  Matriksde toksik etki yapan metabolik atıkları detoksifiye ederken, glikasyonu azaltıp matriks bütünlüğü destekler. Hyalüronik asid miktarındaki azalma, toksinlerin doku infiltrasyonunu önemli derecede artırır, “büyük bir şehrin atık ürünleri” gibi… Biostimulasyon ve bağışıklık düzenleyici etkileri vardır.  Antioksidan etkilidir.  Vitronektin ve büyüme faktörleri için taşıyıcıdır.   Fibroblast çoğalmasını da CD44 hücreleri sayesinde sitimüle eder.
Seramidler cildin dış tabakaları arasında yer alan bütünleyici ve koruyucu özelliklere sahip maddelerdir. Seramidler hücre zar yapısının bütünlüğünü sağlayarak onarım mekanizmasını başlatır. Seramidlerle beslenmiş bir cilt allerjik ve kimyasal  uyaranlara dayanıklı hale gelir.


Mikro moleküler platin iyonu geleneksel antioksidanlardan daha güçlüdür. Tirozinaz enzimini baskılayarak aşırı leke pigmenti üretimini engeller. Platin iyonu geleneksel antioksidanlardan daha güçlüdür. Daha kalıcı etkiye sahiptir.  Co-enzim Q10, alfa lipoik asit, gibi geleneksel anti-oksidanlar, tek tip serbest radikali nötralize edebilirken, organik platin iyonu 11 ayrı formdaki serbest radikali nötralize eder. Daha güçlü ve daha uzun etkilidir. Tirozinaz enzim aktivitesini baskılayarak aşırı melanofor üretimini engeller. Organik platin iyonunun vücut sıcaklığınaki titreşim dalga boyu kızıl ötesi güneş ışınlarınınki ile aynı olduğundan, cilt güneş gördüğünde kızıl ötesi ışınlarla rezonansa girip fibroblastları daha çok uyarır. Bu rezonansa bağlı etki artışı, leke tedavisi, kollajen kaybına bağlı durumlarda çok daha başarılı sonuçlar vermesini sağlar.  Atonik ciltlerde biyo stimülasyon sağlar. Platin iyonu bir kalatizör de olduğu için ciltteki pekçok reaksiyonu da kolaylaştırır. Metabolizmayı hızlandırır.
Bu üç etken maddenin yanı sıra özelleşmiş etken maddeler bulunur. Özel birleştirilmiş kompleksler bulunur.
Bu moleküller;
Sodyum hiyalüronat: Ciltte nem depolarının dolmasını sağlar, biostimülan ve immünmodülatör etki yapar, formüldeki bileşenlerin etkinliğini artırır, cilt hasarını ve erken yaşlanmayı önler.   
EMP (yumurta kabuğu membranı): Fibroblastların fonksiyonel aktivitelerini artırır, büyümelerini stimüle eder ve dermal matriksi güçlendirir.  Bakteriyolitik enzimler ile antienflamatuar bir etki sağlar.   
İnci Proteinleri: Ciltteki kuruluğu önler ve nem tutma yeteneğini, cildin pH’ını normalleştirir ve yaşlanma süreci nedeniyle oluşan kırışıklık görünümü ile cilt rengindeki değişikliklere karşı etkin şekilde mücadele eder.   
EGF epidermal büyüme faktörü (100 ml-%13): Hücrelerin proliferasyonunu ve yenilenme süreçlerini stimüle ederek güçlü cilt yenilenmesi sağlar. Bu hücre metabolizmasını aktive eder, cildin esnekliğini ve nem seviyesini artırır. EGF cildin yaşa bağlı incelmesini önler, iyileşme sürecini hızlandırır ve cildin bariyer fonksiyonlarını geliştirir.   
Kondroitin sülfat: Glikozaminoglikanlar grubuna ait olan yüksek moleküllü bir polisakarittir. Bağ dokunun gücünü artırır.  Aynı zamanda hücrelerin destrüksiyonu ile salınan doku yıkımına neden olan lizozomal enzimleri (elastas, peptidaz ve katepsin gibi) inaktive eder. Vasküler duvar esnekliğini artırır, doku yenilenmesini stimüle eder ve kollajenin korunmasına ve sentezine yardımcı olur.
Bu bakım kitleri;

  • Normal ciltlerin sağlıklı ve genç kalması için gereken bakım uygulamaları,  
  • Hassas ve kuperoz ciltler için,  
  • Leke tedavisi için,  
  • Akne ve sivilceli ciltlerde akut ve kalıcı sonuçlar almak için,  
  • Erken yaşlanma göstergelerine sahip cilt için kırışıklık, atrofi, leke, renk düzensizliğine karşı bakımlar ve metabolik aktiviteyi hızlandırmak için kullanılmaktadır.

 

POPÜLER UYGULAMALAR

SON YAZILAR


ETİKETLER

Yasal Uyarı

Bu web sitesi Özel Estera Polikiliniği Muayenehanesi'nde uygulanan işlemlerin tanıtımı niteliğinde değildir ve herhangi bir tıbbi dayanak oluşturmaz. Reklam ve ticari amaç gütmemektedir. Genel medikal estetik uygulamaları konusunda bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Ziyaretcilerin bu uyarıları okuyup anladığı ve kabul ettiği varsayılır.
Bu uyarıları kabul etmiyorsanız siteden çıkmak için TIKLAYINIZ.