AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

Yaşlanma süreci 25-30'lu yaşlarda başlar. Yaşlanma sürecinden kuşkusuz bütün organlarımız etkilenir ama bizleri sosyokültürel ve duygusal olarak en çok etkileyen organımız derimiz, en çok etkilenen bölgelerimiz ise yüz, boyun ve ellerimizdir. Zamanla cildimizin gerilme, elastikiyet ve nemini sağlayan kollajen, elastin miktarında azalma ve yapısında değişiklikler gözlenir. Cilde rengini veren melanositlerde azalma olur. Cilt güneşten daha fazla etkilenir hale gelir. Saçlarda beyazlama başlar. Ciltte kuruluk, ince veya derin kırışıklıklar, gevşeme, elastikiyet kaybı, deride incelme, göz altı yağ dokusunda azalma, yüz ovalinde bozulma görülür. Yaşlanma etkilerini azaltmak için pek çok yöntem mevcuttur. Güneş koruyucu kremler, E ve C vitamini, betakaroten ve flavonoidler gibi antioksidan destekleri, bir çeşit A vitamini derivesi olan Retinoid kullanımı ve özellikle postmenapozal kadınlarda hormon desteği gibi koruyucu tedavilerin yanında PRP, fibrocell, mezoterapi, hyalüronik asit enjeksiyonları, fraksiyonel mikroiğneli radyofrekans, fraksiyonel lazer uygulamaları cildimizde eksilen ve yapısı bozulan kollajen üretimi için günümüzde sıkça uygulanan yöntemlerdir.

Ameliyatsız iple yüz ve vücut gençleştirme işlemi ile, hem kollajen uyarımı yapılır, cilltteki ince kırışıklıklar, kuruluk tedavi edilir hem de çekme ve asma etkisiyle sarkmalar onarılır. Daha genç bir görünüm kazanılır.

Çok fazla sarkması olan kişilerde ilk tercih cerrahi olmalıdır. Cerrahi yapılmasına gerek olmayan, ciltte daha az sarkmanın olduğu veya sarkmaya kırışıklık gibi şikayetlerin eklendiği durumlarda iple cilt gençleştirme işlemi son derece başarılıdır.

Bu yöntemde vücutta tamamen eriyen PDO (polidioxanone) ipler kullanılmaktadır. PDO ipler FDA onaylıdır ve son derece güvenilirdir. Bu ipler kalınlıklarına göre mekanik olarak asma işlemi yapabildikleri gibi daha ince olanları bir ağ gibi cilt altına yerleştirildiğinde elastin ve kollajen üretimine neden olur. Böylece lifting etkisi başlar, ince kırışıklıklarda açılma, yüz elastikiyetinde artma gözlenir. Yüzümüz son derece doğal aynı zamanda da enerjik ve genç bir  görünüme kavuşur.

Yaşı daha büyük olan veya cildi yağlı olduğu için yüzünde sarkma olan yüz ovali bozulan kişilerde daha kalın kılçıkları olan Cog adı verilen iplikler kullanılır. Bu iplikler kollajen uyarımı yaptığı gibi asma ve çekme fonksiyonu sayesinde, özellikle yaşla birlikte bozulan yüz ovalini düzeltmede çok başarılıdır.

 

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME İŞLEMİ AĞRILI MIDIR?

Uygulama ağrılı bir işlem değildir. Ağrı eşiği düşük hastalarımızda uygulama öncesinde basit lokal anestezik yöntemler kullanılabilmektedir.

 

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME NASIL BİR UYGULAMADIR?

İşlem son derece kolay, kısa süreli ve hastayı rahatsız etmeyen bir işlemdir. Cilt dezenfektan ile temizlendikten sonra  uygulama yapılacak bölgenin tedavi planı çıkarılır. Cildin durumuna sarkma derecesine göre hangi tip iplikler kullanılacağına karar verilir. Yaklaşık 30-40 dakika sürer. uygulama sonrasında hasta günlük yaşantısına dönebilir. Sadece hafif bir morarma veya ödem görülebilir.

 

UYGULAMA ALANINDA FARK NE ZAMAN HİSSEDİLİR?

Uygulama sonrası aradaki fark hemen görülebilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olur. Eğer uygulama ciltteki sarkmalar için yapılıyorsa Cog denilen ipliklerle hemen bir çekme ve toparlanma görülür. Ciltteki ince kırışıklıklar için yapılıyorsa kollajen sentezlenmesi bir kaç ay alacağından etkileri bu süre sonunda başlayacaktır. Tedavi etkisi ile beraber, ciltte ince kırışıklıklarda açılma, sarkmalarda özellikle de yüz ovalinde toparlanma, ciltte parlaklık, canlılık ve gençleşme görülecektir.

 

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASININ ETKİ SÜRESİ NE KADARDIR?

Uygulamanın etki süresi kişinin cilt tipine, yaşına, kırışıklık veya sarkmanın derecesine bağlı olmak üzere değişkenlik gösterir. Ortalama olarak tedavi etki süresi 18-24 ay kadardır.

 

AMELİYATSIZ İPLE GENÇLEŞTİRME YÖNTEMİNİN AVANTAJLARI NEDİR?

İşlem genel anestezi gerektirmez, lokal anesteziyle uygulanabilen ağrısız bir işlemdir.

Kısa sürede uygulanabilir son derece konforludur.

Günlük yaşama hemen dönülebilir.

Etki süresi diğer yöntemlere göre daha uzundur.

 

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME YÖNTEMİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

Yüz bölgesindeki özellikle dudak üstü ve çevresi, göz kenarı, alın ve yanaktaki kırışıklığı olanlarda

Yüz, boyun, çene, kol sarkmaları olanlarda

Yüz ovalinin bozulmuş olduğu vakalarda yüze ovalliğini tekrar kazandırmak amacıyla

Doğum sonrası veya aşrı kilo verme sonucunda vücutta olan sarkmalarda

Kaş kaldırmak için güvenle uygulanabilir.

 

HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alternatif olabilir sizin için. Yüze, boyuna ve vücudun uygun olan her bölgesine uygulanabilen bir tekniktir. Özellikle yüz, boyun, karın ve kollardaki sarkmalar, göğüs ve kalça liftingi amacıyla yapılan uygulama sonuçları çok başarılıdır.

 

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASI KİMLERE YAPILAMAZ?

Trombosit sayısı ikiyüzellibinden az olan hastalarda

Kanama pıhtılaşma bozukluğu olanlarda

Kan sulandırıcı kullananlarda

Uygulama alanında yaygın cilt hastalığı olanlarda

Lokal veya sistemik enfeksiyonu olanlarda uygulama yapılmaz.

 

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASI ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR NELERDİR?

Uygulama öncesinde alkollü içecekler tüketilmemelidir. 3 -4 gün öncesinde eğer kanamayı artırıcı veya kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa yüksek doz E vitamini, yeşil çay, aspirin kullanımı kesilmelidir.

 

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASI SONRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR NELERDİR?

Biz hastalarımıza uygulama alanına bir süre dokunmamalarını, aynı gün içinde makyaj yapmamalarını, abartılı mimiklerden bir kaç gün uzak durmalarını, yine bir haftalık süre içinde hamam, sauna, yoğun spordan kaçınmalarını istiyoruz. Yine bir kaç hafta uygulanan bölgeye ovuşturma ve masaj yapılmamalıdır.

 

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASININ YAN ETKİLERİ NELER OLABİLİR?

Uygulama alanında geçici olarak, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gözlenebilir. Bu yan etkiler kısa sürede geçecektir. İşlemden önce parasetamol dışındaki ağrı kesiciler, aspirin, kan sulandırıcılar kullanılmamalıdır.

POPÜLER UYGULAMALAR

SON YAZILAR


ETİKETLER

Yasal Uyarı

Bu web sitesi Özel Estera Polikiliniği Muayenehanesi'nde uygulanan işlemlerin tanıtımı niteliğinde değildir ve herhangi bir tıbbi dayanak oluşturmaz. Reklam ve ticari amaç gütmemektedir. Genel medikal estetik uygulamaları konusunda bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Ziyaretcilerin bu uyarıları okuyup anladığı ve kabul ettiği varsayılır.
Bu uyarıları kabul etmiyorsanız siteden çıkmak için TIKLAYINIZ.