HYDRAFACIAL - CİLT YENİLEME

Hydrafacial cihazının hayatımıza girmesiyle birlikte cilt bakımının ve temizliğinin tanımı ve anlamı değişmiştir. Hydrafacial, cildimizde derinlemesine bir temizlik yapması yanında antioksidanlar, mineraller, vitaminler ve esansiyel aminoasitler içeren serumları sayesinde cildimizin ihtiyacı olan bakımını da yapmış oluyor.


Hydrafacial temizleyici, nemlendirici, cildi onarıcı solüsyonları ile cildi temizlerken aynı zamanda ölü deri hücrelerinden arındırır. Tedavi yumuşatıcı ve yenileyicidir. Hydrafacial cihazında, her hastaya özel olarak kullanılmakta olan vakumlu başlıkları ile her aşamada farklı ürünler kullanılarak temizlik ve bakım yapılmaktadır. Hydrafacial ile cilt bakımı 4 aşamadan oluşmaktadır.


1. aşama: Temizlik aşamasıdır. Temizleme ürünü tek kullanımlık başlıklarla cilde verilir daha sonra vakumlama işlemi yapılarak cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Klasik cilt bakımından farklı olarak, gözenekleri açmak için cilde buhar uygulanmasına gerek yoktur. Çünkü zaten cihazın kendi temizleme ürünü gözenekleri açar ve derinlemesine temizlik yapar. Böylece cilt elle temizlenirken olduğu gibi hasarlanmaz ve zarar görmez.


2. ve 3. aşamada: Her cilt tipine göre farklı olarak uygulanabilen, ölü deri tabakasından kurtulmayı sağlayan peeling işlemidir. Bu aşamada cilde cilt yapına göre değişen oranlarda olmak üzere, glikolik asit, laktik asit, salisilik asit gibi hem cildi canlandıran, ölü deri tabakasını temizleyen hem de lekelerin açılıp cildin nefes almasını sağlayan uygulamalar yer alır.


4. aşamada: Cildin ihtiyacı olan vitamin, antioksidan ve esansiyel amino asitler verilerek, cildin daha parlak, gergin ve canlı olması sağlanır. Yağlı ciltlerde cildin yağ ve nem dengesini sağlayacak olan serumlar kullanılırken, kuru ve ince çizgilerin olduğu hassas ciltlerde daha yoğun hyaluronik asit ve vitaminleri içeren serumlar uygulanır. Mikrodermabrazyon başlıkları ile yapılan, uygulama ile yağlı, gözenekli ve akne izleri olan ciltlerde hasar oluşturmadan iyileşme sağlanır. Bu aşamalardan sonra cilt tipine göre kırmızı, mavi yeşil led ışıkları kullanılır. Mavi ışık antiseptik ve dezenfektan etki gösterir ve özellikle akneli ve yağlı ciltlerde uygulanırken, kırmızı led tedavisi yıpranmış ve daha olgun ciltlerde kollajen stimulasyonu ile cildin daha parlak ve canlı olmasını sağlar. Yeşil ışık da hassas ciltlerde sakinleştici etki gösterir.


Hydrafacial ile cilt bakımında seans sayısı cildin ihtiyacına göre değişir. Bazı hastalarda tek bir kaç ay arayla seans yeterli iken daha problemli özellikle yağlı gözenekli cilde sahip hastalarımızda bir kaç hafta aralıklarla daha sık ve fazla sayıda seans önerebilmekteyiz. Hydrafacial ile cilt bakımı, tek başına çok iyi bir bakım sağlamasının yanında cilde uygulanması planlanan diğer tedavi protokollerinden önce cildi bu işlemlere hazırlamaktadır.

POPÜLER UYGULAMALAR

SON YAZILAR


ETİKETLER

Yasal Uyarı

Bu web sitesi Özel Estera Polikiliniği Muayenehanesi'nde uygulanan işlemlerin tanıtımı niteliğinde değildir ve herhangi bir tıbbi dayanak oluşturmaz. Reklam ve ticari amaç gütmemektedir. Genel medikal estetik uygulamaları konusunda bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Ziyaretcilerin bu uyarıları okuyup anladığı ve kabul ettiği varsayılır.
Bu uyarıları kabul etmiyorsanız siteden çıkmak için TIKLAYINIZ.