Fokuslu Ultrason

Fokuslu Ultrason

FOKUSLU ULTRASON NEDİR?

İnsan 16-20 khz aralığındaki ses dalgalarını duyabilir. 20 khz ve üzeri ses dalgaları yüksek frekanslı ultrasondur. Oluşturulan ultrason enerjisi, maksimum odaklanma noktasında termal enerjiye dönüşerek cildin istenilen doku derinliğine yani smas fasia tabakasına odaklanmakta ve üzerinde bilinçli termal alan oluşturmaktadır. Bu şekilde deri altı 60-70 dereceye kadar ısıtılarak bağ dokusunda küçük ısı hasarları oluşturulur, yara iyileşme mekanizması devreye girer ve böylece kollajen üretimi artarak ciltte gençleşme sağlanmış olur.

FOKUSLU ULTRASON NASIL UYGULANIR?

Fokuslu ultrason, ile yüz boyun vücut başlıklarıyla hedeflenen uygulama bölgelerinde 1.5mm, 3mm, 4,5 mm ve 13mm altına odaklanmış yüksek frekanslı ses dalgaları ulaşır ve kollajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturur. İşlem esnasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cerrahi operasyona gerek kalmadan ağrısız acısız sarkmış cilt ve dokular yeni kollajen tetiklenmesi sayesinde toparlanır, yüz ovali düzelir, boyundaki kırışıklıklar düzelir, kırışıklar azalır, yüzümüz daha genç ve dinamik bir görünüm kazanır. Yanma, ciltte lekelenme gibi yan etkiler olmadan her renk ve her cilt tipinde güvenle uygulanır.

FOKUSLU ULTRASON İLE CİLT GENÇLEŞTİRME VE GERME HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Fokuslu ultrason yöntemi, yüz ovalitesinde kaybı olan çene çizgisinde (jawline) bozulma ve sarkma olan hastalarda yanaklara gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacı ile kaş kaldırmak amacı ile kaş alın bölgesine, göz dışı ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, kol içi sarkmalarına, iç bacak dış bacak bölgesindeki düşüşlere ve karın bölgesindeki gevşek dokunun toparlanmasında uygulanmaktadır.

UYGULAMA NE KADAR ZAMAN ALIR?

Fokuslu ultrason süresi, uygulama yapılan bölgeye göre 30- 75 dakika arasında değişmektedir. Tek seanslık bir uygulamadır. Kişi eğer tekrar yaptırmak ister ise en erken 6 ay sonunda tekrarlanabilmektedir.

FOKUSLU ULTRASON İLE CİLT GENÇLEŞTİRME GÜVENLİ BİR YÖNTEM MİDİR?

Ultrason enerjisi tıbbın değişik alanlarında 50 yılı aşkın süredir güvenle kullanılmaktadır. Fokuslu ultrason yöntemi de cilt gençleştirmek amacıyla pek çok hekim tarafından uygulanan güvenilir bir yöntemdir.

UYGULAMA AĞRILI MIDIR?

Uygulama esnasında hastalarımız hissettikleri acıyı genellikle sıcak iğne batması olarak ya da hafif ısı hassasiyeti olarak tanımlanmaktadır. Fokuslu ultrason tekniğinde üst deri tabakası etkilenmediği için anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Kişinin sosyal yaşamını etkilemeyen, günlük yaşantısına hemen dönebileceği bir tedavi yöntemidir ve ciltte yanık leke vb ciddi yan etki oluşturmaz.

FOKUSLU ULTRASON İLE GENÇLEŞTİRMENİN SONUÇLARI NE ZAMAN SONRA ÇIKMAKTADIR?

Fokuslu ultrason işleminde ses dalgaları ile tek seansta cildin alt katmanlarındaki kollajen üretiminin tetiklenmesi sonucu ciltte sıkılaşma ve lifting sağlanır. Uygulamadan hemen sonra akut bir iyileşme gözlemlenebilir. Etki her geçen gün daha belirginleşir. Yara iyileşme mekanizmasını göz önünde bulundurursak üç ayın sonunda maksimum etki ortaya çıkar, 6 ayda maksimum etki gözlemelnir ve bu etki 1- 1,5 yıl kadar devam eder. Fokuslu ultrason işlemi kollajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süre kalıcılık taşımaktadır.

FOKUSLU ULTRASONUN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?
 • Doğal yüz liftingi
 • Kaş kaldırma patentli
 • Alın kırışıklıklarını azaltma
 • Gıdı ve boyun toparlama
 • Kırışıklık tedavisi
 • Koldaki sarkmalar
 • Bacak arası sarkmaları
 • Karın bölgesi gevşekliği
 • Nazolabial çizgi derinliğinde azalma
 • Yanak toparlama
 • Yüz ovalinde hat belirleme
KİMLERE FOKUSLU ULTRASON UYGULANIR?

Yaş aldıkça, cilt ve cit altı dokuları da yaşlanır ciltteki fİbrolast ve kollajenle beraber cildin bir çok fonksiyonu azalır bu süreçte cilt elastikiyetini kaybeder ve volum kaybı yaşar fakat günümüz şartları artık yaşlanmayı beklemeden çözüm yolları üretmekte ve son teknoloji kullanılmaktadır. Dolayısıyla yaş sınırı olmaksızın doğru tedavi teşhisi konduğu taktirde her yaşa uygulanabilir.

POPÜLER UYGULAMALAR

SON YAZILAR


ETİKETLER

Yasal Uyarı

Bu web sitesi Özel Estera Polikiliniği Muayenehanesi'nde uygulanan işlemlerin tanıtımı niteliğinde değildir ve herhangi bir tıbbi dayanak oluşturmaz. Reklam ve ticari amaç gütmemektedir. Genel medikal estetik uygulamaları konusunda bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Ziyaretcilerin bu uyarıları okuyup anladığı ve kabul ettiği varsayılır.
Bu uyarıları kabul etmiyorsanız siteden çıkmak için TIKLAYINIZ.